Cariera ta in imobiliare

Alaturǎ-te echipei noastre şi ai şansa realǎ de a te dezvolta personal:

  • acumulezi experienţǎ în DOMENIILE direct sau indirec implicate: IMOBILIAR (vanzari & marketing), FINANCIAR- BANCAR, JURIDIC
  • vei cunoaşte avantajele lucrului în echipǎ, al conectǎrii la un obiectiv comun
  • cu siguranta vei deveni: mai organizat, mai comunicativ, mai încrezǎtor în propriile forţe.
  • vei avea acces la cele mai bune trainiguri de specialitate de pe piaţǎ
  • vei învǎţa sǎ întocmeşti planuri eficiente de vânzǎri şi marketing
  • vei avea acces la toate resursele firmei
  • vei avea alǎturi o echipǎ dedicatǎ care îţi asigurǎ suport permanent

Descrierea postului

Activitatea unui consultant imobiliar ce activeazǎ în cadrul companiei noastre presupune un set de sarcini complexe, din care vom enumera câteva dintre cele mai importante, fǎrǎ a ne limita la acestea:

  • cunoaşterea în detaliu a specificului de vânzǎri, urmǎrind apariţia unor noi oferte şi evoluţia celor actuale
  • marketare adecvatǎ a ofertelor în publicaţii scrise şi în mediile on-line de profil
  • identificarea potenţialilor noi clienţi prin contacte telefonice sau directe
  • identificarea necesitǎţilor clienţilor şi consilierea acestora
  • ofertarea clienţilor şi efectuarea vizitelor pe baza programǎrilor realizate în prealabil
  • consilierea clienţilor prin argumente bazate pe specificul activitǎţii în vederea obţinerii acordului acestora de achiziţionare a unui imobil
  • colectarea şi verificarea documentelor necesare semnǎrii unui contract
  • întocmirea contractelor, a eventualelor acte adiţionale, anexe şi semnarea acestora, în calitate de reprezentant al firmei
  • reprezentarea clienţilor în cadrul instituţiilor implicate în realizarea unei tranzacţii: primǎrie, bǎnci, birouri notariale, oficiul de carte funciarǎ şi cadastru.

Ce ne dorim de la tine?

Prima datǎ vrem sǎ îţi rǎspunzi cu DA sau NU la câteva întrebǎri simple:

  • Îti place sǎ comunici cu oamenii?
  • Eşti un partener plǎcut în conversaţii, pentru ceilalţi?
  • Utilizezi calculatorul la un nivel mediu (e-mail, Internet, Word, Excel)
  • Deţii un permis de conducere categoria B?
  • Ai la dispoziţie un mijloc de ttransport care sǎ te ajute sǎ te deplasezi prin oraş?
  • Când îti doreşti sǎ obţii ceva, reuşeşti?
  • Dupǎ ce ai un succes, ţi se întâmplǎ sǎ spui “dupǎ muncǎ şi rǎsplatǎ”?
  • Când ai un eşec, te concentrezi pe viitoare soluţii pentru viitor?
  • Eşti dispus sǎ înveţi din experienţa altora mai mult decât sǎ înveţi din greşeli?
  • Reuşeşti sǎ direcţionezi conversaţia în direcţia doritǎ într-un mod politicos şi subtil?
  • Eşti rapid în a aduce argumente concrete când situaţia o cere?

Dacǎ ai rǎspuns cu DA la întrebǎrile de mai sus, locul tǎu e în echipa noastrǎ. Completeazǎ datele din chenar şi trimite-ne CV-ul tǎu iar noi te vom contacta în cel mai scurt timp.

Asigurǎ-te, mai întâi, cǎ ai citit secţiunea de GDPR (prelucrarea datelor cu caracter personal) disponibilǎ pe site. Prin completarea datelor din chenar şi înaintarea CV-ului, declari cǎ eşti de acord sǎ avem acces la datele tale şi sǎ le folosim în conformitate cu cele menţionate în secţiunea GDPR.

Ai nevoie de ajutor? Ne puteti contacta pe
Informatii detaliate despre cum le folosim in site si cum poti gestiona consimtamantul vei putea gasi in